Міжкафедральний науково-практичний семінар «СТАЛИЙ РОЗВИТОК УКРАЇНИ: РЕАЛІЇ ТА ПЕРСПЕКТИВИ»
30 жовтня 2024 року у кабінеті сталого розвитку Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка відбувся науково-практичний семінар «Сталий розвиток України: реалії та перспективи», ініційований кафедрою туризму та готельно-ресторанної справи.
Професор кафедри біології та екології Олександр Любинський виступив із доповіддю на тему «Сталий розвиток – сучасний стан та перспективи», у якій розкрив історію виникнення концепції «сталого розвитку», теоретичні основи, рівні, принципи та індикатори сталого розвитку, а також ознайомив з діяльністю Комісії ООН зі сталого розвитку. Особливу увагу Олександр Іванович приділив опису кожної з 17 цілей сталого розвитку. Доповідач наголосив на актуальних і перспективних проектах, до яких долучена кафедра біології та екології.
Питання реалізації Концепції Сталого розвитку в Україні підняла спікерка Ірина Ящишина, професор кафедри менеджменту. Вона поінформувала присутніх про структуру поняття «сталий розвиток», законодавчу ініціативу та інституційне забезпечення реалізації
Концепції сталого розвитку в Україні, найактуальніші екологічні проблеми Землі та інноваційні шляхи скорочення найбільших видів забруднення. Цікавим для учасників семінару була інформація про найуспішніші українські стартами у сферах, які сприяють досягненню цілей сталого розвитку.
Темі «Реалізація цілей сталого розвитку у сферах туризму та гостинності» свою доповідь присвятила Тетяна Марусей, доцент кафедри туризму та готельно-ресторанної справи. Вона презентувала огляд нормативних документів – програмного документу ООН ВТО «Туризм та цілі сталого розвитку – подорож до 2030 року», Стратегії розвитку туризму та курортів на період до 2026 року (2017 рік). Охарактеризувала поняття «сталий туризм», результати SWOT-аналізу екологічного туризму в Україні. Спікерка довела до відома присутніх принципи і значення використання програм «Блакитний прапор», «Green Key», концепції «Zero Waste» для сфер туризму та гостинності.
Здобувачка вищої освіти другого (магістерського) рівня спеціальності 051 Економіка Гросуляк Марія підготувала цікаве дослідження на тему «Реалізація цілей сталого розвитку підприємствами міста Кам’янець-Подільського». Нею було проаналізовано 35 суб’єктів господарювання міста, серед яких лише у трьох наявні програми зі сталого розвитку. Авторка дослідження проаналізувала кейси кожного з виявлених трьох підприємств.
Під час науково-практичного семінару також відбулось жваве обговорення піднятих спікерами питань, у якому окрім доповідачів взяли участь науково-педагогічні працівники кафедр туризму та готельно-ресторанної справи Ольга Олійник, Богдана Опря, здобувачі вищої освіти випускових спеціальностей кафедр біології та екології, туризму та готельно-ресторанної справи, менеджменту, економіки підприємства першого (бакалаврського) і другого (магістерського) рівнів вищої освіти університету.
Завідувач кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Вероніка Буторіна наприкінці семінару висловила спільну думку учасників про важливість і перспективність міжкафедрального розгляду актуальних науково-практичних питань на спільних заходах із залученням як науково-педагогічних працівників, так і здобувачів вищої освіти.