Новини

ДЕНЬ ТУРИЗМУ

27 вересня у рамках Всесвітнього дня Туризму студенти Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, економічного факультету, напрямів підготовки «Туризм» та «Готельно-ресторанна справа» приймали активну участь у всіх заходах, котрі проводилися в місті.

Зокрема, в Кам’янці-Подільському офіційно презентували цікавий проект, в якому наші студенти брали участь у якості глядачів та перших користувачів. Даний проект тісно поєднав новітні технології з історичними цінностями. Відтепер на багатьох туристичних об’єктах міста розміщені інтерактивні таблички від проекту Moreinfo. Скануючи їх з допомогою смартфона, турист чи мешканець міста може отримати вичерпну інформацію про пам’ятку.

Таку новинку для Кам’янця втілив у життя автор IT-додатку «Moreіnfo» Михайло Дьомшин. Саме він прибув до міста, аби разом із заступником міського голови Вадимом Савчуком, директоркою департаменту гуманітарної політики Альоною Куземою та представниками історичного музею-заповідника представити реалізований проект.

«Ця програма працює під патронатом Міністерства культури України і покликана зробити місто зрозумілим і зручним для знайомства, – каже Михайло. – Таблички Moreinfo дозволяють «оживити» пам’ятки архітектури і дають їм можливість «заговорити» з туристом, а навігація від Moreinfo пропонує оптимальний маршрут дослідження нової місцевості.

Наразі в місті відкрито 11 інтерактивних табличок для найбільш значущих пам’яток Кам’янця-Подільського (Старий замок, Башта Стефана Баторія, Замковий міст, Троїцька церква, Кафедральний костел Св. Ап. Петра і Павла, Тринітарський костел, Домініканський костел Св. Миколая, Ратуша, Подільська семінарія, Будинок окружного суду, Міська криниця).

Для довідки: На кожній табличці є короткий опис пам’ятки українською, англійською та шрифтом Брайля, QR-код та NFC-мітка. Мітка передає повну інформацію про об’єкт на смартфон без доступу до інтернету, а QR-код перенаправляє на сторінку пам’ятки на сайті moreinfo.ua. На цій сторінці знаходиться опис, історія та цікаві факти про об’єкт семи мовами, розроблений також аудіогід та маршрут пам’ятками міста.

Після завершення презентації проекту від компанії «Moreіnfo» студенти взяли участь в урочистостях до Всесвітнього дня Туризму у конференц-залі готелю «Клеопатра».

Підготувала: Богдана Опря, доцент кафедри туризму та готельно-ресторанної справи.